Hepa Clean 4000

HepaClean 4000 je certifikované zariadenie pre práce spojené s odstraňovaním azbestu. Je určené na vytváranie negatívneho podtlaku v priestore alebo vo vzduchotechnických potrubiach pri ich čistení. HepaClean 4000 je veľmi odolné a efektívne zariadenie určené pre profesionálne použitie!

HepaClean 4000 predstavuje optimálnu kombináciu odsávacej sily a kapacity pre odsávaný prach, ktorá funguje na jednofázový prúd. Jeho objemový prietok vzduchu bez filtrov je 4600 m³/h, s HEPA filtrom 3200 m³/h. Vzduchový výkon zariadenia je  plynule nastaviteľný. 

K dispozícii je veľký výber filtrov, ktoré je možné používať v rôznych kombináciách.

Cena bez balného, dopravy a DPH: 4 393 €
Balné: 90 €
Doprava z Fínska do Bratislavy: 300 €
Cena vrátane balného, dopravy a DPH: 

5 739,60 €

Bližší popis

Je skvelý pre čistenie a vysávanie suchého vzduchu obsahujúceho azbest, plesne, častice stavebného materiálu, kremeň, prach a piliny. Zariadenie sa môže použiť na vytvorenie negatívneho tlaku vo veľkých miestnostiach a oddeleniach.

Lifa HepaClean 4000 je výsledkom dlhého vývoja. Je vyhotovený tak, aby bol multifunkčný a použiteľný na väčšinu úloh. Aj keď jeho hlavným využitím je filtrácia azbestu, plesní a ich spór, je veľmi vhodný na vytváranie dostatočného prúdu vzduchu vo VZT potrubiach.

Vzduchotesnosť a stupeň separácie zariadenia HepaClean 4000 boli testované s Lifa filtrami. Môže dôkladne vysať aj tie najmenšie čiastočky prachu. To je dôvod, pre ktorý sa tak rozšírene používa na filtráciu v problémových miestach. Vyfukovaný vzduch nemusí byť odvádzaný von, ak sa použije HEPA filter. HEPA filter má výnimočne vysoký stupeň filtrácie - zachytí 99,97 % častíc väčších ako 0,3 mikrometrov. Preto HepaClean 4000 spĺňa kritériá použitia pre prácu s azbestom.

Zariadenie je vybavené snímačom rozdielu tlaku, ktorý indikuje napríklad stav filtra a potrebu vymeniť ho.

Odsávacie zariadenie je vybavené tak, aby sa mohli použiť rôzne kombinácie filtrov podľa toho, ako si to vyžaduje konkrétny projekt. Dostupný je široký výber filtrov: Hepa filter H13, vreckový filter F7, vreckový filter s aktívnym uhlím, predfilter G4.

Obidva konce zariadenia, vysávací aj výfukový, sú ukončené nadstavcami s priemerom 300 mm na pripojenie flexibilných harmonikovitých hadíc. Jedna sa nainštaluje na čistené potrubie, alebo sa umiestni na miesto, ktoré je potrebné odsávať. Všetky nečistoty usadené v potrubí, alebo vzniknuté pri rôznych demoláciách sú vysaté priamo do zariadenia. Pomocou výfukovej časti, na ktorú je možné pripojiť tenký plastový sáčkový valec, môže byť vyfukovaný vzduch odvedený preč z miesta, kde sa pracuje.

Teleskopická zdvíhacia sada, ktorá je doplnkovým tovarom, uľahčuje pripojenie spájacej hadice odsávacieho zariadenia s potrubím. Teleskopické nohy majú na konci nastaviteľnú obruč, ktorá počas čistenia drží spájajúcu hadicu počas čistenia pevne a tesne.

Technické dáta

Zdroj energie: Elektrický prúd 

Elektrické pripojenie: 200 - 277 V, 1 fáza
Frekvencia: 50/60 Hz
Motor:  1,35 kW / 6,8 - 4,9 A, EC motor 
Elektrický kábel: 3G 1,5 mm2, dĺžka 3 m 
Objemový prietok vzduchu: 4600 m³/h - bez filtrov, 3200 m3/h - s HEPA 13 filtrom a 4000 m3/h s HEPA 14 filtrom
Vypínač: Hlavný vypínač s 8 sekundovým oneskorením a ovládač na plynulé ovládanie vzduchového výkonu
Nadstavec na dopojenie hadíc: Ø 300 mm (nasávanie aj výfuk)
Rozmery: V 800 x Š 700 x D 1030 mm
Hmotnosť: 88 kg
Materiál plášťa: Farbená oceľ
Transport: kolieska s brzdami a rúčky