Hydmaster 40 Multi

Hydmaster 40 Multi je najsilnejšie a najvýkonnejšie čistiace zariadenie, ktoré slúži na plnenie náročných priemyselných a komerčných čistiacich úloh vyžadujúcich neobyčajne veľkú silu. 

Špeciálnou vlastnosťou Hydmastrov 40 je hydraulický pohon vyrábaný jednofázovým elektrickým prúdom, ktorý im dáva bezkonkurenčnú silu. Hydmaster 40 Multi má navyše v čistiacom lanku integrovanú možnosť pre sprejovanie kvapalín a / alebo stlačeného vzduchu.  

Má výnimočne veľký dosah, čo sa cení pri čistení potrubí s obmedzeným počtom prístupových otvorov! 

S Hydmastrom 40 Multi je čistenie mastných potrubí veľkých rozmerov veľmi jednoduché. Čistenie a povrchová úprava veľkých kruhových a štvorhranných  potrubí je nenáročná.

Cena bez balného, dopravy a DPH: 16 500 €
Balné: 90 €
Doprava z Fínska do Bratislavy: 400 €
Cena vrátane balného, dopravy a DPH: 

20 388,00 €

Bližší popis

Hydmaster 40 Multi je tohtoročnou novinkou v produktovej rade spoločnosti LIFA air. Vznikol vylepšením doteraz najsilnejšieho čistiaceho stroja na trhu. Do Hydmastra 40 doplnili možmnosť na sprejovanie kvapalín a/alebo fkanie stlačeného vzduchu. Pre využitie tejto funkcie je potrebné dopojiť kompresor (príslušenstvo). V ponuke sú rôzne typy dýz, ktoré sa dopájajú na rýchlospojku.

Zariadenie má 40 m dlhý kábel na čistenie/sprejovanie, ktorý umožňuje dosah až 70 m z jedného prístupového otvoru, ak by sa čistili oba smery.

Hydmastre 40 sa líšia od všetkých ostatných čistiacich zariadení hydraulickým pohonom. Ten dáva do pohybu flexibilné lanko, ktoré točí čistiacu kefu. Zabudované hydraulické čerpadlo predstavuje skvelú alternatívu za zariadenia, ktoré sú poháňané veľkými, drahými, hlučnými a pre užívateľov nepraktickými kompresormi. Hlavnou výhodou Hydmastra oproti kompresorovým zariadeniam je jeho tichý chod a neporovnateľne vyšší výkon. Na prevádzku potrebuje jednofázový elektrický prúd. Preto môže jednoducho fungovať kdekoľvek bez akýchkoľvek obmedzení, či prestávok počas bežnej dennej prevádzky v budove.

Hydmaster 49 Multi bol navrhnutý pre čistenie a postreky štvorhranných aj kruhových potrubí s rozmermi 400 - 1200 mm. Hydraulické trubice sú vo vnútri niekoľko vrstvového odolného obalu a sú extrémne odolné voči opotrebovaniu. Čistiace lanko navyše obsahuje aj tyč z flexibilného skleneného vlákna, ktoré ho udržiava vo vnútri potrubia vyrovnané. 

Bezstupňovo regulovaná krútiaca sila Hydmastra 40 Multi je pri svojom maxime niekoľkokrát väčšia ako u zariadení pracujúcich so stlačeným vzduchom. Preto môže točiť nadrozmerne veľké kefy aj v malých alebo zúžených potrubiach. Kefy sa preto nemusia tak často meniť ako pri iných zariadeniach. Na dodatok už len poznámka, že vďaka tejto výnimočnej krútiacej sile môže byť Hydmaster s písomným povolením výrobcu použitý aj na iné účely (napr. čistenie nahromadenej špiny a sedimentov z rôznych procesných potrubí.)

V Hydmastri 40 Multi je použitý syntetický, biologicky odbúrateľný olej, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

Smer rotácie kefy sa mení pedálmi pevne namontovanými na konštrukciu zariadenia. Je možné doobjednať ručný ovládač (Hand Control HM40) ako príslušenstvo. Zmena smeru rotácie umožní užívateľovi nasmerovať kefu cez ohyby potrubia a tiež dôkladne vyčistiť rohy štvorhranných potrubí.

Celosvetovo najsilnejší stroj na čistenie vzduchotechnických potrubí!

Technické dáta

Zdroj operačnej sily                         Hydraulika

Elektrické pripojenie a frekvencia  230 V, 50 Hz/60 Hz 
Motor                                                 1,1 kW
Poistka                                               16 A
Prípojka na kefu                                M12
Max. krútiaci moment                       10 Nm
Odporúčaná veľkosť kief                  250 - 1200 mm
Rýchlosť otáčok kefy                        225 - 880 ot./min. plynulo nastaviteľ.
Ovládanie rotácie                              nožný pedál
                                                            ručný diaľkový ovládač (prísluš.)
Rozmery                                             V 1290 x Š 570 x D 1100 mm
Hmotnosť                                            93 kg
Dĺžka čistiaceho lanka                       40 m