Inšpekčný čistiaci robot

istiaci robot Duct Control je viacúčelový robot pre horizontálne kruhové vzduchotechnické potrubia s priemerom od 315 do 700 mm a štvorhranné potrubia s rozmermi od 300 mm na šírku a od 200 do 700 mm na výšku.

Lifa inšpekčný čistiaci robot je odporúčaný pre komerčné a priemyselné čistenie, dezinfekciu a povrchovú úpravu vzduchotechnických potrubí a umožňuje zvládnuť práce predtým považované za nemožné.

Cena bez balného, dopravy a DPH: 6 400 €
Balné: 90 €
Doprava z Fínska do Bratislavy: 150 €
Cena vrátane balného, dopravy a DPH: 

7 968,00 €

Bližší popis

Pohyb robota v potrubí a vykonávanie videoinšpekcie funguje na elektrický prúd. Zdrojom elektrickej energie je batéria z Duct Control Manual/Mini (príslušenstvo). Pohon kief, fúkanie stlačeného vzduchu a postreky fungujú na stlačený vzduch, na čo je potrebný kompresor (príslušenstvo).

Čistiaci robot je doplnkom sady videokamier Duct Control Mini / Manual, ktorú je možné použiť aj samostatne ako filmovacie zariadenie pre vzduchotechnické a priemyselné potrubia. Bez Duct Control Manual/Mini sa Lifa inšpekčný čistiaci robot nedá používať.

Pomocou kamery je možné sledovať proces čistenia a overovať výsledky v reálnom čase na TFT displeji. Pomocou príslušenstva je tiež možné zaznamenávať video na SD kartu. Alebo je možné pomocou video grabbera (príslušenstvo), ktorý konvertuje analógový videosignál na digitálny, nahrať videozáznam priamo do notebooku.

Odnímateľnú kameru LIFA spúšťaciu kameru, ktorá je súčasťou dodávky, je možné použiť aj samostatne na kontrolu zvislých potrubí.

K Lifa inšpekčnému čistiacemu robotu je možné dopojiť všetky druhy kief LIFA a špeciálne dýzy, ktoré umožňujú postrek tekutín a chemikálií alebo fúkanie stlačeného vzduchu pri čistení.

Technické dáta

Pohon pre pohyb robota a videoinšpekciu: Elektrický prúd z batérie DuctControl Mini/Manual (príslušenstvo)

Pohon pre rotáciu kief, postreky, fúkanie vzduchu: Pneumatický, potrebný kompresor (príslušenstvo) s konštantným prietokom 350 - 450 l/min pri 7 bar
Dĺžka elektrického kábla: 25 m
Dosah zariadenia v potrubí: 20 m jednym smerom
Rýchlosť otáčok kefy: 0 - 800 ot./min. 
Hlučnosť: 79,2 dB (A) ISO 15744
Kamera: LIFA spúšťacia kamera, odnímateľná
Pripojenie kefy: M12, adaptér na kefy s nylonovým stredom je súčasťou dodávky
Dýzy: rýchlospojka 1/4'', dve základné dýzy sú súčasťou dodávky
Rozmery: V 190 x Š 280 x D 410 mm
Hmotnosť: 8 kg (robot)